Kätke muutama kaappiin, kaada loput kulhoon ja anna lauseen ”otan vain vielä yhden munan” tulla illan uudeksi vakiorepliikiksi! Tässä on kaikkea sinulle, joka pidät hieman syvemmän makuisesta suklaasta, mutta haluat sen silti olevan helppo jakaa muiden kanssa. Täydellinen valinta, kun pääsiäistunnelma alkaa hiipiä tai kun haluat kahvihetkeen selvästi suklaisemman päätöksen!
Hasselpähkinätäytteiset Suklaamunat ovat hieman tummempia suklaamunia, joissa on pehmeän kermainen hasselpähkinätäyte. Ne sopivat mainiosti pääsiäismunaan, herkulliseksi naposteltavaksi pöytään tai pieneen, aavistuksen aikuisempaan suklaahetkeen, kun tekee mieli jotain todella hyvää ilman, että tarvitsee alkaa rikkoa kuoria.
Myydään 125 gramman pakkauksessa.
Ainesosat: sokeri, kasvirasvat (kaakaovoi, kookos), kaakaomassa, täysmaitojauhe, vähärasvainen kaakaojauhe, hasselpähkinät (1 %), vedetön maitorasva, pistaasimanteli, emulgointiaine: lesitiinit (soijapavut), aromit. saattaa sisältää myös muita pähkinöitä. Tuotteiden sisältö voi muuttua Tarkista aina tuotetiedot alkuperäispakkauksesta. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä asiakaspalveluumme. Parasta ennen: Tuote säilyy vähintään 4 viikkoa ostohetkestä, ellei toisin mainita. Ingredienser: socker, vegetabiliska fetter (kakaosmör, kokosnöt), kakaomassa, helmjölkspulver, fettreducerat kakaopulver, hasselnötter (1%), vattenfritt mjölkfett, pistaschmandel, emulgeringsmedel: lecitiner (sojabönor), aromer. kan innehålla andra nötter. Förändringar i produkternas innehåll kan ske. Kontrollera därför alltid produktinformationen på originalförpackningen. Vid frågor kontakta vår kundtjänst. Bäst före: Produkten har minst 4 veckors hållbarhet vid köp om inget annat anges.
Kysymyksiä & vastauksia
0
Tägit